O kole literackim

e101599c85da102682acbd00476465a1Od wielu miesięcy w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Przysusze spotyka się grupa osób, które połączyła pasja twórczego postrzegania świata.

Koło Literackie „Ozimina”, bo taką przyjęło nazwę, powstało z inicjatywy Katarzyny Klimek, z Biblioteki Powiatowej i Alicji Ślifirczyk, z Biblioteki Gminnej w Wieniawie.

Funkcję prezesa Koła przejęła Danuta Ewa Skalska, a jego opiekunem merytorycznym jest Aneta Fidos-Godlewska, nauczycielka Zespołu Szkół nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze.

Koło tworzą zarówno osoby, które publikowały już własne utwory (także w formie książkowej), jak i „szufladerzy” ujawniający swe próby literackie po długim okresie samotnych zmagań ze słowem. Członkowie Koła piszą wiersze (również dla dzieci) opowiadania, utwory dramatyczne. Publikowały nauczycielki – Danuta Ewa Skalska z Borkowic i Maria Miśkowska z Romualdowa oraz znana poetka ludowa z Wiru, Zofia Jurkowska.

Istotne jest, że spotkaniom „Oziminy”, mającym głównie charakter warsztatowy, towarzyszy aura spontaniczności i radości, wypływająca z możliwości dzielenia się własnym „ja” z drugim, podobnie czującym człowiekiem. Wszystkich pragnących dołączyć do naszej twórczej ekipy serdecznie zapraszamy.

W sekcji "Zobacz" na dole strony znajdują się odnośniki do wierszy napisanych przez członków Koła. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością lokalnych poetów.