Marysi ...

Marysi...

W dniu 25 kwietnia 2020r. odeszła od nas Marysia Miśkowska z Romualdowa, poetka, nauczycielka szkół w Domasznie, Zychorzynie, Brogowej. Człowiek wielkiego serca i niezwykłej pogody ducha. Była jedną z założycielek i bardzo aktywną członkinią grupy poetyckiej „Ozimina". Pomimo rozlicznych obowiązków rodzinnych i zawodowych znajdowała czas na refleksje nad życiem, przyrodą, zjawiskami społecznymi, by później przelać te przemyślenia na papier w formie pięknych wierszy.

Publikowała swoje artystyczne wynurzenia w prasie lokalnej (Ziemia Odrowążów, Ziemia Przysuska) oraz w formie zwartej w kilku tomikach wierszy dla dzieci i w zbiorze wierszy „Wzrastanie” wraz z innymi twórcami z Koła Literackiego "Ozimina".

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci osobą życzliwą, pogodną i pełną radości w tych trudnych czasach.

Ogród mamy

Ogród uczuć mamy jest pełen miłości,

W ogrodzie mamy tyle życzliwości.

Tutaj ptak serca wyśpiewuje melodie najpiękniej

Tutaj czułe ręce jakoby z jedwabiu

Muskają najwięcej, najczęściej.

I oczy chcą zebrać pereł pełne dzbany,

Obdarzyć najbliższych,

Każdy tu kochany.

A serce szaleje, wyrwać by się chciało.

Było osłodą rodziny,

A gdzie się podziało?

Swą strzałą Amora trafiło, gdzie trzeba –

A jakże światła miłości

Nam wszystkim potrzeba.

W ogrodzie uczuć mamy

Każdy kwiat światłością lśni.

Dopełnieniem jego blasku

To oni, to wy, to my!

            Maria Miśkowska

Poeci seniorom

image003W grudniowy czwartek Koło Literackie Ozimina działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Przysusze, w ramach swych comiesięcznych warsztatów, uczestniczyło w spotkaniu w przysuskim Klubie Seniora. Autorzy w osobach Danuty Skalskiej, Elżbiety Niewadzisz, Ewy Ślizak, Barbary Wojtarek oraz Tadeusza Figarskiego prezentowali swoje utwory oraz zachęcali do przeczytania zbioru wierszy „Wzrastanie". Klubowicze bardzo ciepło przyjęli swoich gości. Chwalili się również swoją twórczością. Zostali zachęceni do współuczestniczenia w działaniach Koła.

Czytaj więcej: Poeci seniorom

Podkategorie