Dzień Bibliotekarza w powiecie przysuskim

Dzień Bibliotekarza

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przypadającego w dniu 8 maja Powiatowa Biblioteka Publiczna w Przysusze zorganizowała spotkanie autorskie z pisarzem, publicystą, autorem książek historycznych – Sławomirem Koprem.

Spotkanie odbyło się w Internacie Zespołu Szkół nr 2 w Przysusze, gdzie przybyli zaproszeni goście – nauczyciele, bibliotekarze z bibliotek szkolnych i publicznych z terenu powiatu, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Przysuchy.

Starostwo Powiatowe w Przysusze reprezentował członek Zarządu - pan Jan Gawryś, który na ręce pani kierownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Przysusze złożył serdeczne życzenia w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek oraz wręczył pamiątkowy upominek.

Spotkanie odbyło się w milej i serdecznej atmosferze. Pan Sławomir Koper w interesujący i niekonwencjonalny sposób opowiadał o swojej pracy pisarza oraz o bogatej twórczości. Przywoływał liczne tytuły książek m.in. Bodo, Zachłanne na życie, Sławne pary PRL, Miłość w Powstaniu Warszawskim.

Po spotkaniu bibliotekarze spotkali się na słodkim poczęstunku.

Galeria zdjęć: