Spotkanie z pisarką Moniką Sawicką

9d261752102ce090fa7b64408cb9113025 października 2012r. Powiatowa Biblioteka Publiczna we współpracy z Internatem ZS nr 2 im L. Skowyry w Przysusze zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Moniką Sawicką - autorką wielu poczytnych książek głównie dla kobiet. Spotkanie odbyło się w kawiarni "Fantazja" mieszczącej się w internacie, w którym uczestniczyła młodzież licealna i osoby dorosłe.

Pani Monika Sawicka ma na swoim koncie takie bestsellerowe pozycje jak: Kruchość porcelany, Serwantka, Mimo wszystko oraz Demi-sec, Kolejność uczuć, Siedem kolorów tęczy, Gra wstępna, Szeptem.
Autorka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swoich fascynacjach literaturą różnego gatunku, która pozwala rozwijać się intelektualnie, poznawać obszary wiedzy i emocji dotychczas nieodkryte, czy wreszcie uczy po prostu pięknie prezentować się w mowie i piśmie w ojczystym języku.
Najwięcej czasu i uwagi pisarka poświęciła młodzieży narażonej na różnego rodzaju zagrożenia typu: niebezpieczne treści w internecie, schlebianie populistycznym gustom i zachowaniu, namawiała do ograniczonego zaufania w stosunku do niektórych, kontrowersyjnych wypowiedzi i działań osób dorosłych. Zachęcała do częstych z nią kontaktów za pośrednictwem portali społecznościowych w internecie, na wszelką korespondencję zobowiązała się odpowiedzieć.  
Pisarka opowiedziała również o początkach swojej twórczości, swoim wydawnictwie oraz Fundacji „VADE-Mecum - chodź ze mną” im. Sandry Brędowskiej, którą założyła by promować młodych twórców a także o swoich najbliższych planach wydawniczych.
Po bardzo przychylnych reakcjach zgromadzonych czytelników wnosić można iż atmosfera spotkania na długo pozostanie w ich pamięci. Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów i indywidualnymi rozmowami.