Tłusty czwartek

calareszta.pl

Drogi Fejsbuczku! Jutro Tłusty Czwartek. Zjem z tej okazji pączka. Bardzo proszę, zablokuj mi na ten dzień wszystkich tych, którzy będą próbowali zepsuć mi ten miły dzień, święto cukru pudru, budyniu, węglowodanów, tłuszczu i lukru! 
Nie interesują mnie przepisy na pączki bez tłuszczu, bez cukru, bez laktozy, bez glutenu, wegańskie, paleo, bez lukru, bez nadzienia, pączki light, pączki z piekarnika, fit, dietetyczne, odchudzone, zdrowe, pączki z jarmużem.
Nie chcę widzieć apeli dietetyczek. Nie pokazuj mi życzliwych postów o tym, że jeden pączek to 2 centymetry kwadratowe całkiem nowego cellulitu, milion kalorii, tona białego cukru i kilka gramów tłuszczu trans i jeśli ulegnę tej strasznej pokusie ludzi słabych i jednak, mimo wszelkich zagrożeń, ostrzeżeń i wbrew zdrowemu rozsądkowi, wciągnę go z przyjemnością i bez poczucia winy, ten tłuszcz trans odłoży się złośliwie na moich organach i kiedyś mnie zabije. A w najlepszym przypadku odłoży się na udach i będzie mnie straszył za każdym razem jak się rozbiorę, przypominając mi o najgorszych 30 sekundach mojego życia, kiedy to 28 lutego 2019 roku pozwoliłam sobie na moment zapomnienia i zjadłam pączka. 
Nie pokazuj mi, jak ćwiczyć silną wolę i obrzydzać sobie pączka na cześć medytacji i uwielbienia szpinaku.
Nie chcę wiedzieć, jakie spustoszenie na moim tyłku i zdrowiu spowoduje zabójczy pączek. Absolutnie nie pokazuj mi zdrowych odpowiedników pączków z batatów (!), z dyni (!!) czy z buraków (!!!). Ja chcę zjeść pączka, nie marchewkę.
Nie interesują mnie wywody trenerek celebrytek. Niech odwrócą wzrok!! Nie chcę wiedzieć, że jeśli zjem tego pączka, to aby go spalić, muszę potem przez 30 minut biegać, godzinę jeździć na rowerze, albo (o zgrozo) przez pół dnia na zmianę prasować, myć gary i energicznie odkurzać. Ja chcę po tym pączku poleżeć i poklepać się po oponce! A potem zjeść jeszcze jednego (a może pięć). Będę jutro miło świętować narodowy dzień końca wszystkich noworocznych postanowień i diet. Bardzo Cię proszę, nie psuj mi tego. :) 

Obraz może zawierać: jedzenie

✊??